#
#
#
#

Navigace

Obsah

Naše vesnice - kdysi


Staré pohledy

Před pár dny jsme takhle seděli s naší paní účetní, která jen tak mimochodem před pár dny oslavila 37 výročí práce na zdejším obecním úřadě za což jí tímto ještě dodatečně blahopřeji, a povídali jsme si o nedávné historii obce Vrskmaň, Zaječice i ostatních částí, které už dnes neexistují. Protože já jsem původně z Pohlod a paní účetní z Vrskmaně, tak bylo o čem povídat. Mluvili jsme, kdy a proč obce zanikaly, kde co stálo. Uvědomil jsem si, že za těch pár let se to v našem okolí obrovsky změnilo. Zanikly Pohlody, Kyjice i Újezd. Matně si vzpomínám, kde co stálo. A tak jsem se chtěl podívat na nějaké fotky. V kronice nejsou (a ani nemůžou být) a tak jsem oslovil kronikáře pana Kemra, který přinesl první fotky. Nezávisle na něm přišla paní Vondrušková a přinesla pohlednici školy, kde v popředí stojí nějaký pomník (poté jsem se dozvěděl, že je to pomník obětem první světové války) a zjistil jsem, že o naší poválečné, natož meziválečné, historii toho moc nevíme. (možná kdybych se někoho z Vás zeptal, kde tady stál kostel, tak by jste asi nevěděli)
Tak jsem těch pár fotografií a pohlednic naskenoval a vyvěsil na našich webových stránkách. Děkuji všem těm, co nám fotografie půjčili a doufám, že se Vám všem budou líbit alespoň tak, jak se líbí mě.
Zároveň bych chtěl požádat všechny ty, co mají nějaké staré fotky, či pohledy našich obcí, zda by je zapůjčili na obecní úřad. Když budou souhlasit, tak bychom se s nimi podělili i s Vámi ostatními. Za zapůjčené materiály předem děkuji.
Václav Hora - starosta


Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní aplikace

Aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

play-storeios-store

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31